Posted by admin On December - 15 - 2018 Comments Off on Piasek dla zwierząt
Piasek dla zwierząt
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Piasek dla kociaków
W każdym domu, gdzie żyje kot, musi być też odpowiedni żwirek różnego typu. Koty przecież załatwiają się w żwirku, dzięki czemu piecza nad nimi jest mniej problematyczna niż gdy posiadamy psa. W kuwecie musi być przechowywana jakaś substancja, która będzie w stanie absorbować to, co oddaje kociak. Niegdyś hodowcy kociaków zapełniali takimi mieszaninami jak wióry, piasek lub gazety. Na ogół są to materiały, które powodują, że mycie oraz uzupełnianie są niezwykle monotonne, a dodatkowo nie niwelują aromatu oraz nie zbrylają się. Przecież kot na ogół nie będzie pragnął wypróżniać się w niewyczyszczonej kuwecie – bywa, że upatruje sobie inne czyściutkie terytorium. Dlatego dobre uzupełnianie toaletki to istotna kwestia nie tylko dla naszego pupila, lecz także dla opiekuna, który ma trudnić się utrzymaniem porządku. Dzisiaj stosowanie takich rzeczy jak wiórki albo papiery nie są już obowiązkowe, ponieważ sklepy zoologiczne dostarczają na prawdę praktyczne rozwiązanie, tzn. podłoża zbrylające dla kotów.
Posiadacze kociaków mają przeróżny wybór podłoży do kuwet. Kluczową własnością żwirku dla kota ma być absorbowanie aromatów oraz utwardzanie się, dzięki czemu można w szybki sposób wyprzątnąć kuwetkę. W serwisach dla zwierząt nierzadko możemy zamówić nawet kilka gatunków żwirków. Zazwyczaj możemy sklasyfikować je na poniższe rodzaje: silikonowe, żwirki krzemionkowe , żwirki z bentonitu.
Każdy z wymienionych żwirków dla kota ma odmienne właściwości i to od ciebie zależy, na jaki się nastawi. Kupując żwirki dla kota, warto wziąć pod rozwagę ich zalety oraz wady.
Żwirek silikonowy stworzony jest z tworzywa nazywanym silikat. Charakteryzuje się szczególnie, że wydajnie absorbuje koci mocz oraz gromadzi go wewnątrz. Idealnie niweluje odór, dzięki czemu nie ma potrzeby częstego wypróżniania kociej toalety. Minusem żwirku silikonowego jest to, że po określonym czasie przyjmuje żółtawego koloru, co może wyglądać dość nieprzyjemnie – z tego powodu najlepiej jest uwzględniać go w kuwetach zamkniętych.
Żwirek z wałków drewnianych okazuje się wydajny i świetnie pochłania niechcianą woń. Inną zaletą takiego żwirku dla kota okazuje się także możliwość wyrzucenia go do kanalizacji (tylko w nieznacznych ilościach). Niestety tego rodzaju żwirek może okazać się dość rozdrobniony i , przypominający trociny, z tego względu, zdarza się że rozprzestrzenia się po wnętrzach na zwierzęcych łapkach.
bentonit to raczej popularny typ podłoża, który zbryla się w granulki, dlatego wysprzątanie po zwierzaku przebiega bardzo szybko. Możemy je nabyć w niewygórowanych kosztach. Genialnie wchłaniają brzydką woń. Nie wolno niestety wyrzucać go w kanalizacji, gdyż może kończyć się to zapchaniem. Posiadacze najczęściej pakują granulki do foliowego woreczka i wyrzucają do kosza.
Warto zdecydować się na typowy żwirek dla kota, ponieważ zdecydowanie ułatwia to taką opiekę nad zwierzakiem. Zaplanowanie sprawnej toalety kotom to rola hodowcy, na prawdę warto jest przyjrzeć się opcjom, które oferują aktualnie sklepy internetowe.

źródło: żwirek dla kota

Comments are closed.