Posted by admin On July - 6 - 2018 Comments Off on Co robić, aby mieć możliwość nareszcie oglądać filmy bez polskich napisów?
Co robić, aby mieć możliwość nareszcie oglądać filmy bez polskich napisów?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Doskonale wiem to po sobie, że gdy jestem za granicą i rozmawiam z obcokrajowcami, naturalnie w jęz. angielskim, w zasadzie nie mam większych kłopotów z rozmową. Jednak gdy wchodzi w rachubę oglądanie filmów i seriali, to bardzo ciężko jest dla mnie zrezygnować z napisów. Naturalnie dałbym zapewne radę na spokojnie obejrzeć film, choćby z anglojęzycznymi napisami, lecz ten seans nie byłby dla mnie dużą przyjemnością. Jednakże niedawno postanowiłem, że nauczę się bardzo dobrze angielskiego, dzięki czemu będę wreszcie mógł oglądać filmy bez polskich napisów. W końcu oglądanie filmów z napisami jest dużo mniej przyjemne – a lektorów oraz dubbingu zasadniczo nie trawię.
Cóż, niby angielski jest stosunkowo łatwy, to jednakże present simple, techniczne słownictwo, itp., są dla mnie w dalszym ciągu dużym problem. I właśnie z tego powodu ściągnąłem program komputerowy Skype, dzięki to któremu rozmawiam głównie z dziewczynami z całego świata. Zwłaszcza bardzo lubię rozmawiać z mieszkankami USA, bo przy okazji mam możliwość bardzo miło spędzić czas, zarazić się w jakiś sposób ich podejściem do życia, ale także poznać realia USA. A jak wiemy bardzo dużo osób myśli, że USA to raj. Okazuje się, że trudno się z tym zgodzić. Zatem Skype to dobry pomysł dla zainteresowanych, aby choćby odmienić czasownik w miłym towarzystwie.

Comments are closed.